Strefa Historii i Inspiracji - wycieczka rowerowa szlakiem Śląskiej Bitwy o Paliwo

30 września odbyła się wycieczka rowerowa szlakiem „Śląskiej bitwy o paliwo” zorganizowana przez nasze stowarzyszenie w ramach projektu „Strefa Historii i Inspiracji – utworzenie interaktywnego miejsca spotkań mieszkańców Kędzierzyna-Koźla”.
Zwiedzaliśmy naziemne i podziemne schrony i szczeliny przeciwlotnicze, pzostałości po obozach jenieckich oraz ciężkiej pracy przymusowej, stanowiska obrony przeciwlotniczej oraz  inne obiekty. Uczestnicy mieli możliwość wysłuchania historii dramatycznych wydarzeń, które miały miejsce w naszym mieście w czasie II wojny światowej.

W wycieczce uczestniczyły 24 osoby w przedziale wiekowym od 6 do 60 lat.

Cała trasa mierzyła 30 kilometrów, rozpoczynając się w Blachowni przed Domem Kultury „Lech” i prowadząc poprzez osiedla Sławięcice oraz Azoty, by zakończyć się ponownie w Blachowni. Wśród uczestników wycieczki były osoby z osiedli: Blachownia, Lenartowice, Koźle Port, Osiedle Piastów, Koźle, Śródmieście, Osiedla Zachód oraz goście z Opola, Gliwic oraz Bytomia.Wycieczka stanowiła część projektu "Strefa Historii i Inspiracji - utworzenie interaktywnego miejsca spotkań mieszkańców w Kędzierzynie-Koźlu" wybranego do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014-2020
 « Wróć