Blechhammer 1944

Warsztaty modelarstwa lotniczego

Stowarzyszenie „Blechhammer - 1944” serdecznie zaprasza na warsztaty modelarstwa lotniczego, które odbędą się 13 grudnia 2018 o godz. 17 w siedzibie naszego muzeum przy ul. Wyzwolenia 7 w Kędzierzynie-Koźlu.
Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami oraz młodzież.

Strefa Historii i Inspiracji - fotorelacja z wycieczki rowerowej szlakiem Śląskiej Bitwy o Paliwo

W ubiegłą sobotę, mimo pewnych obaw, pogoda dopisała. Dzięki temu mogła się odbyć kolejna edycja wycieczki rowerowej po pozostałościach II wojny światowej wokół naszego miasta.

Strefa Historii i Inspiracji - wycieczka rowerowa szlakiem Śląskiej Bitwy o Paliwo

 
Zapraszamy serdecznie na kolejną edycję naszej wycieczki rowerowej z przewodnikami po pozostałościach drugowojennej historii naszego miasta. Będziemy zwiedzać naziemne i podziemne schrony i szczeliny przeciwlotnicze, pozostałości po obozach jenieckich oraz ciężkiej pracy przymusowej, stanowiska obrony przeciwlotniczej i inne tajemnicze obiekty. Będzie można posłuchać historii wydarzeń, które działy się w naszym mieście w czasie II wojny światowej.
Warto zabrać ze sobą latarki.

Strefa Historii i Inspiracji - wykład p.t."Niemiecka obrona przeciwlotnicza na Śląsku w czasie II wojny światowej"

Stowarzyszenie „Blechhammer – 1944” zaprasza wszystkich mieszkańców na  wykład pana Tomasza Zamysłowskiego pt."Niemiecka obrona przeciwlotnicza na Śląsku w czasie II wojny światowej", który odbędzie się 26 kwietnia 2018 o godz. 17.30 w Domu Kultury „Lech” na osiedlu Blachownia w Kędzierzynie-Koźlu

Strefa Historii i Inspiracji - relacja z wizyty młodzieży ze świetlicy środowiskowej

27 marca 2018 odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu spotkań z historią prowadzonych w ramach projektu Strefa Historii i Inspiracji. Tym razem odwiedziła nas młodzież ze świetlicy środowiskowej "BRZDĄC" wraz z opiekunami.

Strefa Historii i Inspiracji - Spotkanie młodzieży z historią

Stowarzyszenie "Blechhammer - 1944" zaprasza młodzież na wydarzenie w którym będą mogli poznać fakty historyczne z dziejów naszego miasta. Wydarzenie jest częścią projektu "Strefa Historii i Inspiracji - miejsce interaktywnego spotkania mieszkańców Kędzierzyna-Koźla"

Projekt Strefa Historii i Inspiracji - relacja z drugiej edycji Spotkań z Historią

26 stycznia 2018r. odbyła się kolejna impreza z cyklu "Spotkanie z Historią". Na wydarzenie zaprosiliśmy podopiecznych i pensjonariuszy Dziennych Domów Pobytu oraz Domów Pomocy Społecznej z całego  Kędzierzyna - Koźla.

Strefa Historii i Inspiracji - druga część cyklu "Spotkanie z Historią"

Stowarzyszenie „Blechhammer – 1944” zaprasza wszystkich mieszkańców na drugie wydarzenie z cyklu „Spotkanie z Historią Kędzierzyna-Koźla", które odbędzie się 26 stycznia 2018 o godz. 14 w Domu Kultury „Lech” na osiedlu Blachownia w Kędzierzynie-Koźlu.

W programie imprezy zaplanowane są wykłady o historii Kędzierzyna-Koźla oraz zwiedzanie Izby Pamięci prowadzonej przez nasze Stowarzyszenie.


Projekt Strefa Historii i Inspiracji - Lokalny Hyde Park

9 grudnia 2017 w godzinach 15-17 odbyło się w Domu Kultury "Lech" spotkanie pod nazwą Lokalny Hyde Park. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu Strefa Historii i Inspiracji - utworzenie miejsca spotkań mieszkańców w Kędzierzynie-Koźlu dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

Projekt Strefa Historii i Inspiracji - relacja ze Spotkania z Historią

25 listopada 2017 w DK Lech odbyło się "Spotkanie z Historią Kędzierzyna-Koźla" zorganizowane w ramach projektu Strefa Historii i Inspracji - utworzenie interaktywnego miejsca spotkań mieszkańców w Kędzierzynie-Koźlu. 

Projekt Strefa Historii i Inspiracji - Spotkanie z Historią Kędzierzyna-Koźla

Stowarzyszenie „Blechhammer – 1944” zaprasza wszystkich mieszkańców na „Spotkanie z Historią Kędzierzyna-Koźla, które odbędzie się 25 listopada 2017 o godz. 16 w Domu Kultury „Lech” na osiedlu Blachownia w Kędzierzynie-Koźlu

W programie imprezy zaplanowane są wykłady o historii Kędzierzyna-Koźla oraz zwiedzanie Izby Pamięci prowadzonej przez nasze Stowarzyszenie.Strefa Historii i Inspiracji - wycieczka rowerowa szlakiem Śląskiej Bitwy o Paliwo


30 września odbyła się wycieczka rowerowa szlakiem „Śląskiej bitwy o paliwo” zorganizowana przez nasze stowarzyszenie w ramach projektu „Strefa Historii i Inspiracji – utworzenie interaktywnego miejsca spotkań mieszkańców Kędzierzyna-Koźla”.
Zwiedzaliśmy naziemne i podziemne schrony i szczeliny przeciwlotnicze, pzostałości po obozach jenieckich oraz ciężkiej pracy przymusowej, stanowiska obrony przeciwlotniczej oraz  inne obiekty. Uczestnicy mieli możliwość wysłuchania historii dramatycznych wydarzeń, które miały miejsce w naszym mieście w czasie II wojny światowej.

W wycieczce uczestniczyły 24 osoby w przedziale wiekowym od 6 do 60 lat.

Cała trasa mierzyła 30 kilometrów, rozpoczynając się w Blachowni przed Domem Kultury „Lech” i prowadząc poprzez osiedla Sławięcice oraz Azoty, by zakończyć się ponownie w Blachowni. Wśród uczestników wycieczki były osoby z osiedli: Blachownia, Lenartowice, Koźle Port, Osiedle Piastów, Koźle, Śródmieście, Osiedla Zachód oraz goście z Opola, Gliwic oraz Bytomia.
Wycieczka stanowiła część projektu "Strefa Historii i Inspiracji - utworzenie interaktywnego miejsca spotkań mieszkańców w Kędzierzynie-Koźlu" wybranego do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014-2020