Spotkanie z Albertem Willnerem

20 stycznia 2020 mieliśmy okazję zorganizować spotkanie z Albertem Willnerem i jego przyjaciółmi. Ojciec Alberta - Eddie Helmut Willner był więźniem obozu Blechhammer, szedł w marszu śmierci do Gross Rosen, trafił później do Buchenwaldu i do obozu Langenstein. 
Przeżył wojnę a jego historię - w niezwykle ciekawy sposób opowiedzianą - usłyszeliśmy z ust Alberta na wczorajszej prezentacji w naszym schronie.
Dzisiaj punktualnie o 9 rano Albert wraz ze swoim przyjacielem Mikem Baylesem wyruszyli pieszo do Gross Rosen, by oddać hołd ofiarom i uczestnikom marszu a także polskim ofiarom II wojny światowej. Ich wyprawę dokumentuje Mike Nelson, amerykański dokumentalista, który będzie im towarzyszyć podczas marszu.

Spotkanie stanowiło część projektu„Strefa Historii i Inspiracji - utworzenie interaktywnego miejsca spotkań mieszkańców w Kędzierzynie-Koźlu” Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014-2020.


« Wróć